Wymiana żarówki w aucie

wymiana żarówki w aucie

Post dodany: w kategorii: porady.

Żarówki samochodowe są źródłem wielu frustracji właścicieli samochodów. Często się wypalają, a ich wymiana jest kłopotliwa. Właściciele samochodów wiedzą jednak, że sama wymiana żarówki może przedłużyć jej żywotność. Wymiana żarówki w samochodzie jest możliwa samodzielnie lub za pomocą usług serwisu.

Wymiana żarówek w samochodzie – jak to zrobić?

Żarówki samochodowe mają dłuższą żywotność niż żarówki domowe. Większość żarówek samochodowych pali się przez 10 do 20 lat, zanim trzeba je wymienić. Dzieje się tak, ponieważ Twój samochód jest narażony na więcej ciepła i wibracji niż środowisko domowe. Co więcej, jest bardziej prawdopodobne, że uderzy w coś podczas jazdy po drodze, co skutkuje stłuczeniem szkła, które należy wymienić. W związku z tym samodzielna wymiana żarówki w samochodzie może na dłuższą metę zaoszczędzić pieniądze.

Jeśli nigdy wcześniej nie wymieniałeś żarówki samochodowej, jest kilka rzeczy, których będziesz potrzebować. Potrzebny będzie śrubokręt lub klucz imbusowy i zapasowa żarówka. Większość sklepów samochodowych ma alejkę poświęconą żarówkom, więc możesz ją łatwo znaleźć w lokalnym sklepie ze sprzętem.  Możesz użyć przedłużacza, jeśli Twój samochód nie ma w pobliżu gniazdka elektrycznego. Wszystkie te narzędzia sprawiają, że wymiana żarówki samochodowej jest łatwa i bezpieczna. Niestety gdy nawet wymiana żarówki jest nieskuteczna to nasz pojazd nie nadaje się do jazdy. W takich momentach dobrą opcją jest pomoc drogowa z Warszawy, która odwiezie nas do serwisu w celu wymiany.

Wymiana żarówki samochodowej w starszych modelach aut jest znacznie łatwiejsza niż wymiana w nowych autach lub w ciężko dostępnych miejscach tego typu pojazdów.

Samodzielna wymiana żarówki w samochodzie może na dłuższą metę zaoszczędzić pieniądze.

Wymiana żarówki w serwisie

Mała przestrzeń dostępna do manipulacji narzędziami typu śrubokręt oraz konieczność demontażu niektórych części w celu dotarcia do wnętrza reflektora zniechęca większość kierowców do samodzielnego wykonywania napraw za pomocą śrubokrętów. Dlatego też jest uciążliwa wymiana żarówki w samochodzieWarszawa oferuje wiele serwisów pozwalających wymienić żarówkę w aucie.

Warto jednak zaznaczyć, że udanie się do serwisu w celu wymiany zepsutej żarówki, szczególnie w nowoczesnych autach na nową nie jest już fanaberią, ale koniecznością i zdrowym rozsądkiem. Lepiej poprosić o to doświadczoną osobę, niż samemu zerwać uszczelkę lub uszkodzić obudowę reflektora. Pamiętajmy o tym, że także usługi lawetą w Warszawie mogą nasz pojazd odholować do zaprzyjaźnionego serwisu.

Montaż żarówek halogenowych również wymaga wprawy, ponieważ żarówka szybko pęknie, jeśli chwycimy palcami szklaną część. Oczywiście możemy samodzielnie wymienić uszkodzoną żarówkę. Ale w takim wypadku warto zapoznać się ze szczegółową instrukcją obsługi używanego auta. Jeśli nie wiemy, w jaki sposób wymontować żarówkę z samochodu, to powinniśmy udać się do serwisu lub zaprzyjaźnionego warsztatu.

Jaka jest cena za wymianę żarówek w aucie?

Koszt wymiany żarówek samochodowych zależy od ich funkcji i lokalizacji. Żarówki halogenowe są najdroższe w wymianie, ponieważ mają dłuższą żywotność niż zwykłe żarówki. Jednak niektóre oświetlenie wewnętrzne można również zastąpić lampami LED lub świetlówkami. Ceny żarówek samochodowych również zmieniają się w zależności od pory roku. Każda pora roku przynosi ze sobą nowe rodzaje żarówek, które zwiększają koszty żarówek w określonych porach roku. Coroczne zmiany rodzaju żarnika zmieniają również ceny, zwiększając koszty utrzymania samochodu.

Za wymianę żarówki w serwisie płaci się średnio od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych (w zależności od stopnia skomplikowania wymiany).

Nie wymiana żarówek w samochodzie może spowodować poważne problemy z pojazdem- więc upewnij się, że jesteś na bieżąco z informacjami o prawidłowej konserwacji pojazdu!

Wymiana żarówki w aucie – podsumowane

Żarówki żarowe są najczęstszym rodzajem światła w pojazdach. Są one wykorzystywane do wszystkich funkcji oświetlenia w samochodach. Należą do nich reflektory, światła do jazdy, tylne światła i oświetlenie wnętrza. Dodatkowo tylne światła ostrzegają innych kierowców, że jesteś za nimi. Żarówki te są również stosowane w deskach rozdzielczych i we wnętrzach wskaźników. Mgliste warunki wymagają żarówki fluorescencyjnej zamiast tradycyjnej. Na przykład kierowcy na obszarach przybrzeżnych mają tendencję do używania większej liczby żarówek fluorescencyjnych w porównaniu z żarówkami. W każdym razie pomoc drogowa Mokotów jest na pewno bardzo dobrym wyborem w takiej sytuacji.

Samodzielna wymiana żarówki w samochodzie (Warszawa) jest łatwa i może zaoszczędzić pieniądze na dłuższą metę. Światła samochodowe są przydatne zarówno na drogach, jak i poza nimi

Na szczęście sama wymiana żarówki w starszym modelu samochodu nie jest trudna- wystarczy cierpliwość, śrubokręt, wyposażenie ochronne i zapasowa żarówka!

W szczególne w nowych autach dla niektórych trudna jest wymiana żarówki w samochodzie. Warszawa ma wiele warsztatów gdzie osoby mogą skorzystać z usługi wymiany żarówki na nową.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *