Podróż i jedzenie

Wędliny umieszone na podstawce

Post dodany: w kategorii: ciekawostki.

Jadąc w podróż dobrze  zadbać o wyżywienie swoje i rodziny. Ostatecznie, szkoda tracić urlop z powodu zatrucia pokarmowego czy zakażenia Salmonellą lub inną bakterią. Leczenie może być drogie i niezbyt przyjemne, gdy tymczasem wystarczy przestrzegać kilku zasad i nie martwić się, o to co jemy my i nasza rodzina.

Podróż i urlop nie zwalnia nas ani od myślenia, ani od odpowiedzialności za rodzinę. Podpowiadamy, jak zadbać o wyżywienie w drodze. Kto jak kto, ale ktoś żyjący za kierownicą, i spędzający w drodze większą część życia ma niejakie pojęcie o tym, co jeść, by być zdrowym i jak jeść, żeby nie zarabiać tylko na jedzenie.

Przede wszystkim własny prowiant

Przed podróżą dobrze przygotować pudełko z kanapkami i przekąskami. Oczywiście, lodówka samochodowa upraszcza wszystko. Można do niej zapakować wszystko, co musi być przechowywane w niskich temperaturach, wędliny, jogurt czy twarożek. Nie masz lodówki? Nie mieści się wśród bagaży? Trudno, wówczas zostaje to, do czego lodówka nie jest potrzebna: kanapki z żółtym serem,  z suchą wędliną, ciastka bez kremu: herbatniki, biszkopty czy słone paluszki lub krakersy. Umyte warzywa i owoce, mogą być świeże lub suszone, jako przegryzka. Unikaj słodyczy i słodzonych napojów gazowanych, które raczej pragnienia nie gaszą, a mogą być przyczyną wzdęć. Lepiej przygotować w termosie herbatę a w aucie mieć butelkę wody mineralnej. Pakując kanapki pamiętaj, aby zawinąć je w folię, co uchroni je przed wysuszeniem. Możesz też zawijać je  folię aluminiową, błyszczącą stroną do środka, co nieco pomoże w utrzymaniu niższej temperatury.

 

kanapki

Każda przekąska w czasie drogi to czas na odpoczynek i regeneracje.

 

Przypadkowe bary przydrożne

Najlepszą wskazówką, że w danym barze zjesz niedrogo i smacznie są parkingi, na których stoją samochody ciężarowe. Kierowcy ciężarówek wiedzą. gdzie można smacznie zjeść. Ale jeśli jesteś głodny już teraz i koniecznie musisz zrobić sobie przerwę na jedzenie, kubek kawy i rozprostowanie nóg, to wchodząc do baru zwróć uwagę, czy jest w nim czysto i schludnie, czy na podłodze nie ma starego brudu, czy na ladach nie ma “ozdobnych” farfocli kurzu. Powąchaj, jak w barze pachnie. Jedzeniem? Aż ślinka cieknie? To dobrze. Ale jeśli stęchlizną, brudem, zjełczałym tłuszczem czy przepalonym olejem … bierz rodzinę i zmieniajcie lokal. Mało prawdopodobne, by ktoś, kto nie dba o czystość i jakość przyrządzanego jedzenia dbał o to, by było zdrowe. Zanim zaczniesz jeść mięso czy rybę, sprawdź, czy na pewno nie jest półsurowa. unikaj majonezu, mięsa mielonego czy gołąbków, bo to rzeczy, które łatwo i szybko się psują. Na pewno nie próbuj jeść jedzenia, z którego bije nieświeży zapach.

 

bar przy drodze

Okazja na ciepły posiłek to restauracja znajdująca się tuż przy drodze.

 

Higiena czyli czyste rączki

Oczywiście, że przyczynę rozstroju żołądka, możesz dostarczyć do własnego organizmu własnoręcznie. Czyli za pomocą własnych rąk. Pamiętaj, latem się pocisz, dłonie również, dotykasz różnych rzeczy, które nie zawsze są sterylnie czyste. Wiadomo, że nie zawsze masz sposobność umyć ręce czy zakupiony owoc w łazience, pod bieżącą wodą, Jednak możesz mieć w samochodzie chusteczki nawilżane płynem antybakteryjnym, żel antybakteryjny, ręczniki papierowe i wodę mineralną, którą z powodzeniem możesz umyć zakupione przed chwilą owoce czy warzywa. Nie jedz nie mytych, nie wiesz, ile rąk przed tobą je dotykało, w hurtowniach, w sklepach, do tego, nie czarujmy się, w hurtowniach i magazynach żyją czasem myszy czy szczury, które nie patrzą, gdzie żerują i po czym chodzą.  Mam nadzieję, że roztoczona przed chwilą wizja chociaż trochę da ci do myślenia.

reka wystawiona przez okno

Higiena rąk przed posiłkiem to podstawa!

 

W podróży fajnie jest

Wiesz co jest fajne w podróży? W posiadaniu przygotowanego kosza piknikowego? Możesz stanąć wszędzie, zatrzymać się w ciekawym miejscu, rozłożyć koc, przygotowane wcześniej plastikowe kubeczki, sztućce i talerzyki. Możesz wyjąć jedzenie, picie i zrobić sobie przerwę w podróży, jakiej nie przeżył nikt 🙂

A jeśli chcesz być spokojny o swoje bezpieczeństwo zapisz koniecznie kontakt do naszej firmy! Chętnie udzielimy Ci pomocy i to gdziekolwiek będziesz!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *