Kiedy kończy się paliwo…

Kobieta stojąca na poboczu, z powodu brakującego paliwa w samochodzie

Post dodany: w kategorii: porady.

Wyjechałeś w trasę, na drodze nie widać stacji benzynowej, a Tobie kończy się paliwo? Wpadasz w panikę i myślisz, że zaraz zatrzymasz się na środku drogi? Takim sytuacjom można zapobiec, a jeżeli już Cię spotkają, szybko zadziałać i pozbyć się nerwów. Zobacz jak!

Przed wyjazdem w trasę

Wybierasz się w długą podróż? Dobrze zatankuj auto, żebyś nie musiał się martwić kończącym się paliwem jeszcze przez wiele kilometrów. Jeżeli masz miejsce w bagażniku a boisz się, że w miejscu, do którego się wybierasz może brakować stacji benzynowych – zabierz ze sobą kanister z dodatkową benzyną. W razie kończącej się benzyny, po prostu uzupełnij bak.

Jeżeli przed wyjazdem dokładnie znasz trasę, zaplanuj gdzie będziesz robił postoje. Znając średnie spalanie swojego auta, jesteś w stanie przewidzieć, kiedy warto zatankować. Nawigacje samochodowe są na tyle dokładne, że korzystając z nich, możesz zobaczyć, gdzie po drodze znajdują się stacje i zaplanować postój w odpowiednim momencie.

dolewanie paliwa do baku

Posiadasz instalację LPG w swoim samochodzie? Świetnie – to zapasowe źródło paliwa. Kierowcy często zapominają, że na gazie można nie tylko zaoszczędzić, ale wykorzystać zapasowy bak jako alternatywne źródło paliwa. Kończy Ci się gaz a do stacji pozostało jeszcze kilkanaście kilometrów? Przełącz się na benzynę i dojedź na miejsce bez zbędnego stresu!

Kończy się paliwo w aucie, a dopiero przed chwilą zatankowałeś? Problemem może być nieszczelny bak. Zrób przegląd samochodu i sprawdź działanie wszystkich instalacji.

Twoje auto dużo pali i nie wypłacasz się z wydatkami na benzynę? Pomyśl nad zakupem bardziej ekonomicznego modelu z silnikiem Diesla, który będzie miał mniejsze spalanie. Na takiej samej ilości paliwa, przejedziesz większą ilość kilometrów.

Kiedy skończy Ci się paliwo…

… a Twoje auto zatrzyma się na środku drogi, nie wpadaj w panikę. Pamiętaj, że musisz teraz zadbać o bezpieczeństwo nie tylko własne, ale i pozostałych użytkowników drogi. W tym celu zadbaj o jak najszybsze oznakowanie tego, że Twoje auto nie bierze udziału w ruchu drogowym, przy pomocy trójkąta. Postaraj się aby znalazło się na poboczu.

Jeżeli nie radzisz sobie z odsunięciem go na bezpieczną odległość, poproś wszystkich pasażerów a wyjście na bezpieczne pobocze – jeżeli jest ciemno lub mgliście, zadbaj o elementy odblaskowe.

Jak najszybciej wezwij pomoc drogową. Nasze usługi obejmują nie tylko dostawienie Twojego auta do warsztatu w razie awarii, ale i tankowanie na drodze. Możesz więc uzupełnić bak i ruszyć w dalszą drogę.

dziewczynka kuca przy trójkącie ostrzegawczym postawionym przy aucie

Drogowi pomocnicy zadbają o bezpieczeństwo Twoje i całej rodziny, jednocześnie troszcząc się o powierzone im auto. Nie musisz się martwić o uszkodzenie podwozia czy innych newralgicznych miejsc.

Po wezwaniu pomocy, nie staraj się angażować w holowanie auta, skup się raczej na tym, żeby odpocząć i uspokoić nerwy. Pozwól profesjonalistom zająć się swoim zadaniem, a wszystkim wyjdzie to na dobre.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *