Podpowiadamy, jak zabezpieczyć sprzęt podczas wyjazdu na narty

Auto na śniegu, bagażnik z nartami

Post dodany: w kategorii: porady.

Wyjazd na narty to dla rodziny długo oczekiwane wydarzenie. Sezon narciarski jest krótki, ferii zimowych niewiele, a upragnione warunki są tylko w kilku miejscach w Europie. A do tego, gdy człowiek nie bardzo chce być skazany na sprzęt z wypożyczalni, chciałby w bezpieczny sposób przewieźć narty i deski snowboardowe. Aby zrobić to bezpiecznie i w miarę profesjonalnie powinno się skorzystać z dostępnych rozwiązań zewnętrznych. Najlepiej sprawdzają się te proponowane przez producentów aut.

Kierowca zapięty pasami prowadzi samochód

Przede wszystkim trzeba pamiętać, że najważniejsze jest bezpieczeństwo. Bezpiecznie trzeba dojechać na upragniony stok, bezpiecznie przewieźć sprzęt, który, ze względu na swoje rozmiary jest trudny do przewiezienia.

 

Bagażniki do przewozu sprzętu samochodem

  • Możesz zamocować narty i deski snowboardowe do narciarskich uchwytów, pozwalających na przewiezienia od czterech do sześciu par nart. Minusem uchwytu jest fakt, że można sprzęt pobrudzić solą, piaskiem, błotem, a co za tym idzie uszkodzić. Zabezpieczeniem są dodatkowe pokrowce. Uchwyt powinien być w tak zamocowany, aby narty przewozić tyłem do kierunku jazdy.
  • Bagażniki magnetyczne to rozwiązanie dedykowane samochodem które nie posiadają relingów dachowych. Montaż jest prosty, polega na przyssaniu płyty magnetycznej do oczyszczonej powierzchni dachu. Demontaż  natomiast polega na odessaniu płyty od powierzchni. Zanim założysz bagażnik magnetyczny pamiętaj o dokładnym wyczyszczeniu miejsca dolegania do dachu, co pozwoli  skuteczniejszy sposób zamocowania a równocześnie nie porysuje go.
  • Boks dachowy sprawdzi się podczas transportu sprzętu narciarskiego. Można w nim przewieźć też ubrania czy pozostały sprzęt, przydatny w górach i na nartach. Boks powoli przede wszystkim na bezpieczne przewiezienie sprzętu i ubrań. Na docelowe miejsce trafią suche. Równocześnie box pozwala uniknąć hałasu podczas podróży, spowodowanej opływem powietrza, dzięki swojej aerodynamicznej formie.
auto z bagażnikiem dachowym na drodze zimą

Zarówno sprzęt, jak i bagaż powinny być odpowiednio zabezpieczone na czas podróży. Im lepiej zabezpieczony pasami mocującymi czy siatką zabezpieczającą, tym bardziej stabilny. Trzeba pamiętać, że niezabezpieczony sprzęt w razie nagłego hamowania uderzy siłą kilkukrotnie przebijającą jego ciężar. W wyniku tego miażdżąc wszystko, co spotka na swojej drodze, więc na pewno dokona poważnych spustoszeń w organizmie człowieka, który stanie się dla niego przeszkodą.

 

Cenne rady przewozu sprzętu narciarskiego autem

Pamiętaj też, że przewozić sprzęt w kabinie pasażerskiej, sporo ryzykujesz. W niektórych krajach dostaniesz mandat za taki sposób przewożenia sprzętu, a na pewno, niewłaściwie zabezpieczony sprzęt w kabinie staje się potencjalnie niebezpieczny.

Zaciekawił Cię artykuł? Zajrzyj również do poprzedniego z poradami co zrobić gdy zapali się kontrolka check engine.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *