Jak usunąć rysy na samochodzie?

rysa na szybie

Post dodany: w kategorii: porady.

Właściciele samochodów nie chcą, aby ich powierzchnie karoserii zostały uszkodzone przez zadrapania i przetarcia. Niestety nie da się w 100% zapobiec wystąpieniu drobnych lub poważnych uszkodzeń lakieru. Drobne zarysowania mogą być spowodowane przez kamyki lub gałęzie wyrzucane z drogi ocierające się o samochód lub, w skrajnych przypadkach, drapanie paznokciami. Jeśli skaza nie jest szczególnie duża, a utrata koloru jest głęboka, możesz użyć domowych środków, aby samodzielnie rozwiązać ten problem.

Rysy na samochodzie — usuwanie domowym sposobem

Najmniejszy problem to niewielka rysa, która tylko uszkadza lakier nawierzchniowy bez konieczności wizyty w lakierni. Najtańsza i sprawdzona metoda usuwania przebarwień nie wymaga nawet specjalnych zakupów. Na szczęście istnieją sposoby na wypróbowanie produktów, które większość z nas ma już w domu.

– Pasta do zębów – Jeśli rysa jest bardzo mała, a rysa nie uszkodziła bezbarwnej warstwy farby, nałóż niewielką ilość pasty do zębów na szmatkę i delikatnie poleruj podejrzany obszar, aż rysa zniknie.

– Alkohol salicylowy – Doskonały do drobnych zadrapań i zadrapań. Nałóż niewielką ilość alkoholu na miękką szmatkę i nałóż go na uszkodzoną część ciała, alkohol lekko rozpuści warstwę farby. Szlifowanie rozprowadza lakier okrężnymi ruchami i zamyka rysy podczas wysychania.

Jak usunąć rysy z szyby?

Nawet drobne rysy powodują załamanie światła, co skutkuje zmniejszoną widocznością podczas jazdy na słońcu lub w ciemności. Wielu kierowców w podobnej sytuacji decyduje się na wymianę przedniej szyby, ale nawet w popularnych modelach może ona kosztować 500-600 zł, a w nowszych samochodach może to być tysiące sztuk. Dodatkowo, samochody z nieoryginalnymi szybami są uważane przez wielu nabywców za samochody uszkodzone. Bardzo ważnym jest także możliwość skorzystania z usług lawety w Warszawie, aby mogła nas ona odholować do zaprzyjaźnionego warsztatu.

W takim przypadku producenci samousuwających się preparatów na zarysowania na szklanych powierzchniach zwracają się o pomoc do kierowców. Jeden z nich postanowiliśmy przetestować w praktyce. Do polerowania potrzebna będzie również wiertarka lub polerka z regulacją prędkości.

Skuteczna ochrona na rysy na samochodzie

Ochrona lakieru samochodowego to skomplikowana sprawa. Nie wspominalibyśmy tym, gdyby to było takie proste. Zacznijmy od tego, że koncepcja ochrony lakieru znacznie ewoluowała w ciągu ostatnich kilku lat.

Zabezpieczenie błyszczącego wykończenia polega na zachowaniu jego walorów estetycznych, aby jak najdłużej wyglądał jak nowy, a dokładniej jak najdłużej lśnił. Dlatego zabezpieczenie polega przede wszystkim na zabezpieczeniu lakieru przed wszelkimi czynnikami, które mogą ten połysk zniszczyć. Także bardzo dobrą opcją jest możliwość zadzwonienia po pomoc drogową Rembertów w Warszawie, aby to właśnie oni nasze zepsute auto z pobitą szybą odholowali do serwisu.

Do dyspozycji mamy duży arsenał różnych środków i metod: woski, polimery, ceramika i kwarc, czyli powłoki. Zapadają w pamięć również bezbarwne liście. Wszystkie te specyficzne cechy mają na celu umożliwienie błyszczącego wykończenia jak najdłużej. Nawiasem mówiąc, mogą też ułatwić jego konserwację – jak znana już powłoka ceramiczna.

Ochronna warstwa na  lakierze, oprócz walorów estetycznych, nadaje również karoserii naszego pojazdu swoistą ochronę, która tworzy barierę przed zewnętrznymi szkodliwymi i destrukcyjnymi czynnikami. Dzięki takim zabiegom eliminujemy degradację lakieru, nadmierne zużycie i szybkie łuszczenie. Regularna konserwacja w celu ochrony lakieru naszego samochodu pozwala cieszyć się nim przez wiele lat. Warto wspomnieć, że jeśli zastanawiamy  się, jak pomalować i zabezpieczyć, pewnego dnia samochód będzie musiał zostać sprzedany komuś innemu. Ciągła troska o bezpieczeństwo i wygląd lakieru może być dużym plusem, jeśli chodzi o pieniądze. Ludzie często kupują  „oczyma”, dlatego karoseria musi być, wyglądać jak najlepiej jest to możliwe. Zdecydowanie dobrym rozwiązaniem jest również posiadanie wiedzy o wymianie filtra powietrza w samochodzie lub wezwaniu lawety z ubezpieczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *