Jak odpalić diesla ?

Jak odpalić diesla

Post dodany: w kategorii: porady.

Twój samochód nie chce odpalić? Taka sytuacja to — zwłaszcza w przypadku niedoświadczonych kierowców — powód do niepokoju, a czasem nawet paniki. Zanim jednak wpadniemy w desperację, musimy pamiętać, że istnieje przynajmniej kilka sposobów na to, jak odpalić diesla. Jeżeli chcesz dowiedzieć się, jak odpalić diesla, zapoznaj się z przygotowanym przez nas tekstem. Powodzenia!

Odpalanie diesla bez rozrusznika — jak można to zrobić?

Jednym z problemów, nad którymi często zastanawiają się kierowcy, jest to, jak odpalić diesla bez rozrusznika.

Warto wiedzieć, jak odpalić diesla bez rozrusznika. Może się to okazać przydatne podczas kryzysowej sytuacji na drodze.

Zamiast wpadać w panikę, należy przede wszystkim sprawdzić stan akumulatora. Bardzo często to właśnie niedziałający akumulator jest przyczyną problemów z uruchomieniem samochodu. Co więcej, akumulator ten wcale nie musi być poważnie uszkodzony. Jak odpalić diesla bez rozrusznika? Niestety świece zapłonowe w tym rodzaju silników nie są stosowane więc również je możemy wykluczyć.

Do osiągnięcia tego celu wystarczy czasem tzw. klucz typu płasko-oczkowego (najczęściej wykorzystywane wersje to rozmiar 10/13). Po odkręceniu go należy sprawdzić między innymi to:

  • jaki jest poziomu płynu (elektrolitu) w akumulatorze,
  • czy klemy nie są zabrudzone.

Jeżeli wszystko w tym zakresie wygląda bez zastrzeżeń, dobrym sposobem jest odkręcenie akumulatora i zaniesienie go do ciepłego domu (domu, piwnicy itp.). Być może po upływie kilkunastu minut okaże się, że akumulator działa poprawnie i to niska, zimowa temperatura była powodem problemu w zakresie tego, jak odpalić diesla. Przecież samo awaryjne uruchamianie pojazdów nie wydaje się tak skomplikowaną procedurą.

Przycisk - potrzebujesz pomocy Przycisk numer tel

Odpalanie diesla na popych?

Czasem można znaleźć w sieci pytania: „jak odpalić diesla na popych?”. Jeszcze przed przystąpieniem do tego zadania trzeba jednak wiedzieć, że nie jest to optymalne rozwiązanie. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta. Takie działanie może nawet doprowadzić do uszkodzeń mechanicznych układu silnikowego. Ryzyko to jest poważne szczególnie w przypadku silnika wysokoprężnego.

Jeśli zastanawiasz się nad tym, jak odpalić diesla na popych i czy jest to w ogóle możliwe, to mamy dla Ciebie odpowiedź: tak, da się to zrobić. Należy wówczas wcisnąć sprzęgło (raczej nie zaleca się wciskać go do oporu), a następnie uruchomić drugi bieg. Po wykonaniu tych czynności powinno się przekręcić kluczyk w stacyjce.

Jeżeli myślisz o tym, jak odpalić diesla na popych, musisz wiedzieć, kiedy można puścić sprzęgło? Zazwyczaj zaleca się piszczenie sprzęgła w sytuacji, gdy osoby popychające samochód rozpędziły go do prędkości wynoszącej około pięciu kilometrów na godzinę. Trzeba jednak pamiętać, by nie zwalniać sprzęgła zbyt gwałtownie — takie działanie może przyczynić się do fiaska. Optymalną metodą jest powolne spuszczanie stopy ze sprzęgła. Dopiero wówczas zyskujemy szansę (ale nie gwarancję!), że silnik w Twoim pojeździe uruchomi się. W sytuacji, gdy tak się stanie, można wrzucić luz, a po zatrzymaniu auta starać się, by obroty utrzymały się na poziomie powyżej wolnych. Mimo wszystko w awaryjnych sytuacjach przede wszystkim pomoc drogowa Wola będzie właściwą opcją.

Najpierw diagnoza, potem odpalanie diesla na popych

Częstym błędem — szczególnie w przypadku początkujących kierowców — jest zbyt wczesna próba odpalania auta z dieslem na popych. Tymczasem, aby móc osiągnąć sukces w tym zakresie, zaleca się wcześniejsze ustalenie problemu, który sprawił, że silnik samochodu nie chce się uruchomić. Jest to czasem pomijany, ale w gruncie rzeczy bardzo ważny aspekt. Taki stan rzeczy wynika stąd, że powód unieruchomienia pojazdu jest czasem bardzo prosty. Może być to na przykład awaria układu zapłonowego lub… brak paliwa w baku. Jeszcze jest możliwość wezwania lawety w Warszawie i w taki sposób odstawienie pojazdu do zaprzyjaźnionego serwisu.

Odpalanie auta na popych pozwala na uruchomienie samochodu w sytuacji, gdy problem jest dość banalny i nie wynika z uszkodzonego silnika. Może być to na przykład brak prądu w akumulatorze. Czasem problemy w tym zakresie pojawiają się także w przypadku szczególnie mroźnych dni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *