Jak łatwo spuścić paliwo z baku?

tankowanie auta - dłoń na dystrybtorze paliwa

Post dodany: w kategorii: porady.

Zdarzają się różne sytuacje skłaniające do spuszczenia paliwa z baku, czasami powodem jest złe paliwo, innym razem coś innego.W tym artykule podpowiemy, jak zrobić to w łatwy sposób, nie ponosząc żadnych specjalnych kosztów.

Zanim przejdziesz do rzeczy

Zapoznaj się z poniższymi wskazówkami. To bardzo ważne aby odpowiednio podejść do tematu.

  • Najlepiej spuszczać paliwo z baku na świeżym powietrzu.
  • Zanim wypniesz przewody paliwowe przynieś naczynie, do którego zbierzesz resztki cieczy znajdujące się w środku. Pod spodem połóż grubą i szeroką szmatę, która zapobiegnie dostaniu się paliwa do gruntu.
  • Użyj opasek zaciskowych, aby mocno zamontować wężyki i ustrzec się przed wyciekaniem benzyny.
  • Jeśli nie możesz wypiąć przewodów, spróbuj dostać się do baku przez wlew paliwa. Do tego celu będziesz potrzebować długiego wężyka.
  • Kup pompkę wirnikową. To urządzenie jest bardzo niedrogie a okaże się bardzo pomocne przy spuszczaniu paliwa z baku. Zwykle jest to koszt rzędu kilkudziesięciu złotych, ale można jej użyć także do innych celów, jak wypompowanie wody z basenu lub z akwarium.
  • Używaj odpowiednich akcesoriów ochronnych, Twoje zdrowie i bezpieczeństwo są bezcenne.
  • Spuszczanie paliwa wykonuj z dala od jakichkolwiek źródeł ognia. W żadnym wypadku nie pal papierosów podczas tej czynności.
Przycisk - potrzebujesz pomocy

 

Przycisk numer tel

 

Różne urządzenia do spuszczania paliwa

Na rynku istnieje wiele różnych możliwości, i tak możesz używać różnych urządzeń do spuszczania benzyny, ropy lub oleju. Jedną z najbardziej znanych opcji jest elektryczna pompka akumulatorowa. Można ją podłączyć do wtyczki samochodu lub przy pomocy żabek, bezpośrednio do klem baterii. To łatwy i bezpieczny w użyciu sprzęt. Można przepompować nim również olej napędowy, a także inne rodzaje cieczy. Innym rozwiązaniem jest pompka ręczna, powszechnie zwana gruszką. Nie jest jednak zbyt powszechna, ponieważ używanie jej wymaga wiele wysiłku, a przy tym jest  znacznie mniej skuteczna niż pompka akumulatorowa.

Zakupując elektryczną pompkę trzeba pamiętać jednak o tym, że różne pompki mają różne wydajności. Zazwyczaj jest to około kilkudziesięciu litrów na minutę. Są wyposażone w zawór i filtr. Dzięki odpowiednim uszczelnieniom można z nich korzystać nawet w niskich temperaturach. Niemniej jednak są znacznie droższe, a w przypadku awarii stają się bezużyteczne. Nie ma możliwości podłączenia do nich innego napędu. Decyzja pozostaje więc po Twojej stronie, musisz rozważyć wszystkie za i przeciw, a następnie zdecydować, które rozwiązanie będzie dla Ciebie bardziej sensowne.

tankowanie auta - dłoń na dystrybtorze paliwa

Jak krok po kroku spuścić paliwo z baku?

Z tego punktu dowiesz się, co i w jakiej kolejności zrobić aby właściwie spuścić paliwo z baku. Pamiętaj, że jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, zawsze możesz poprosić mnie o pomoc. Z chęcią pomogę Ci zrobić to poprawnie i bezpiecznie. Jeśli jednak wolisz spróbować samodzielnie, skorzystaj z poniższych kroków:

  1. Samochód powinien być unieruchomiony i stać na płaskim podłożu. Zaciągnij ręczny hamulec i wrzuć jedynkę, a następnie wyjmij kluczyki ze stacyjki.
  2. Wypnij z filtra przewód wylotowy paliwa z baku. W zależności od marki i modelu pojazdu, ten element może się znajdować w różnych miejscach. Najpierw sprawdź dokładnie gdzie się znajduje i upewnij się, że jest to właściwy element.
  3. Podłącz przygotowane wężyki z pompką i zamontuj wiertarkę na wałku mechanizmu pompującego. Dobrze jest założyć chociaż jedną opaskę zaciskającą na wąż ssący.
  4. Wąż zasycający musisz wcisnąć do wypiętego przewodu ze zbiornika paliwa samochodu (musi siedzieć mocno i pewnie), wąż wylotowy wsuń do kanistra na paliwo.
  5. Jedną ręką przytrzymaj pompkę i uruchom ją przy pomocy wiertarki. Uważnie ściągaj paliwo do kanistra, tak aby go nie porozlewać. Na wszelki wypadek ustabilizuj kanister. Może bardzo łatwo się przewrócić na pierwszym etapie napełniania.

To ława i szybka metoda spuszczania paliwa z baku. Mimo wszystko stosując ją trzeba działać uważnie. Jeżeli nie masz pewności w stosunku do własnych umiejętności manualnych, lepiej skorzystaj z pomocy fachowca i skontaktuj się ze mną. Pomogę Ci to zrobić we właściwy i bezpieczny sposób.

czerwony sedan na drodze

Skutki jazdy ze złym paliwem

Zanieczyszczone paliwo to zagrożenie dla silnika. To właśnie zanieczyszczone paliwo jest najczęstszą przyczyną niewłaściwej pracy silnika. Silnik pracuje głośniej i wolniej, a ergonomia jazdy jest odczuwalnie gorsza. Jakość paliw dostępnych na polskich stacjach paliwowych jest bardzo różna. Choć istnieją wymogi nakładane przez  Unię Europejską, to wciąż jedno paliwo drugiemu nie równe. Pomimo norm określonych przez Unię Europejską, na polskich stacjach paliwowych nie wszystkie paliwa mają jakość „zdrową” dla samochodu. Niektóre paliwa zawierają dodatki ulepszające, które przy okazji zapobiegają powstawaniu zanieczyszczeń. Warto zapłacić trochę więcej i zdecydować się na paliwo lepszej jakości. Warto zapamiętać, że pomoc drogowa Warszawa również świadczy usługi spuszczania paliwa.

Pamiętajmy, że silnik to serce samochodu i powinniśmy o niego odpowiednio dbać. Skutki jazdy z zanieczyszczonym paliwem mogą być bardzo różne. Zanieczyszczone paliwo ma bardzo negatywny wpływ na układ paliwowy. Może prowadzić do uszkodzenia istotnych elementów układu paliwowego. Większość uszkodzeń jest nieodwracalna, a naprawa polega na wymianie bardzo kosztownych elementów.

Nawet niewielka ilość brudu w paliwie może doprowadzić do zablokowania niektórych elementów silnika. Ponadto, może także zwiększać zużycie paliwa. Bez regularnych wyjazdów do serwisu, może się okazać, że praca silnika zostanie zatrzymana. Jakość paliw ma fundamentalne znaczenie dla odpowiedniej pracy silnika oraz jego żywotności.

Pomoc drogowa z myślą o Tobie i Twoim samochodzie

Choć spuszczenie paliwa pozornie jest proste, wymaga wiele uwagi i odpowiedniego przygotowania. Nie można bowiem zabierać się za to, bez posiadania odpowiednich akcesoriów ochronnych i narzędzi służących do spuszczenia paliwa. Choć nie są to wielkie wydatki, wszelkie akcesoria należy kupić zanim zabierzemy się za spuszczanie paliwa z baku. To ważne, aby wszystko robić w bezpieczny i uważny sposób. Pamiętając, aby zrobić to na powietrzu i możliwie jak najdalej od wszelkich źródeł ognia. Absolutnie nie wolno palić papierosów podczas wykonywania tej czynności, ponieważ jest to niebezpieczne dla zdrowia i życia.

Nie mając pewności co do własnych umiejętności i poprawności wykonania całego procesu, lepiej jest powierzyć to zadanie specjaliście. Chętnie oczyszczę Twój samochód z nieodpowiedniego paliwa i mogę Cię zapewnić, że zrobię to z najwyższym profesjonalizmem i zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Posiadamy zarówno odpowiednie akcesoria, jak i znamy się na standardach bezpieczeństwa, które należy zachować przy tego typu procederach. Nasza firma zrzesza specjalistów, którzy na co dzień mają do czynienia z podobnymi zadaniami i wiedzą doskonale jak profesjonalnie je wykonać.

Nie ryzykuj jazdy z niewłaściwym, albo zanieczyszczonym paliwem! Nawet odrobina brudu może uczynić poważne szkody w silniku. Wpłynąć na prędkość zużywania paliwa, ergonomię jazdy, a także na bezpośrednie działanie silnika. Bardzo często zanieczyszczenie paliwa powoduje w silniku nieodwracalne zmiany. Ich naprawa wiąże się z kosztowną wymianą nieodwracalnie zniszczonych elementów. Zanieczyszczone paliwo to niewielki błąd, który może powodować ogromne skutki, a nawet praktycznie uniemożliwiać swobodne korzystanie z samochodu.

Nie lekceważ!

Uważne podejście do tankowania i jakości paliw wlewanych do baku – to podstawa. Nie pozwalaj sobie na półśrodki, jeżeli nie chcesz później walczyć z ich konsekwencjami. Wlewanie tańszego paliwa do baku to tylko pozorna oszczędność. Z czasem okaże się, że pieniądze wydane na naprawy samochodu nie są małe, a niektórych wydatków można było uniknąć zachowując odpowiednią uważność przy wyborze paliwa. Dobrym nawykiem są również regularne wizyty w serwisie, podczas których specjaliści sprawdzą ogólny stan samochodu. Pamiętaj, że oszczędzanie na jakości paliwa zawsze generuje inne, znacznie bardziej kosztowne problemy, które prędzej czy później będzie trzeba rozwiązać.

Może zabrakło Ci paliwa w baku? I w tym Ci pomożemy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *