Jak często wymieniać filtr powietrza?

filtr powietrza

Post dodany: w kategorii: porady.

Korzystanie z samochodu to nie tylko codzienna jazda, mycie karoserii czy też tankowanie auta na stacji benzynowej. Oznacza to również dbanie o jego dobry stan techniczny, a także regularne serwisowanie. Do tego rodzaju rzeczy należą między innymi wymiana klocków hamulcowych, tarcz czy też filtrów takich jak na przykład filtry powietrza.

Filtr powietrza w samochodzie – działanie

Filtr powietrza w samochodzie oczyszcza przede wszystkim powietrze w samochodzie
W samochodzie są dwa filtry powietrza. Powietrze zassane przez silnik filtruje się i wykorzystuje je do spalania paliwa. Filtr ten wymaga wysokiego stopnia precyzji filtracji, aby pył lub cząstki, które mogą działać jak proszki ścierne, nie dostały się do silnika.

Filtr powietrza zapewnia, że do silnika dociera czyste powietrze. Dlatego też czyste powietrze jest niezbędne do prawidłowego funkcjonowania silnika samochodu. Warto zaznaczyć, że bez filtra powietrza układ zasilania powietrzem może być pełen owadów, liści, kurzu czy też innych zanieczyszczeń, które mogą uszkodzić silnik. Gdy filtr powietrza zabrudzi się, do silnika może dostać się zbyt mało powietrza, powodując tym samym wiele problemów z danym pojazdem. Bardzo ważnym jest to, że korzystanie z usług lawety w Warszawie mamy możliwość wykonania drobnych napraw na drodze.

Jak często wymieniać filtr powietrza?

Eksperci od samochodów nie mają jednoznacznej opinii odnośnie kiedy jest najlepszy czas na wymianę filtra powietrza. Zgadzamy się jednak co do jednego- należy to zrobić przynajmniej po przejechaniu 15-30 tysięcy kilometrów. Ponieważ po takiej odległości filtr powietrza może być dość zużyty, co zmniejsza jego wydajność i nie działa tak wydajnie. Oczywiście może to poważnie wpłynąć na działanie układu kierowniczego naszego samochodu.

Wiele osób dość rozsądnie wymienia filtr powietrza i zobowiązuje się do jego wymiany co roku wraz z wymianą oleju i filtra oleju. Niektórzy eksperci twierdzą jednak, że jeśli mieszkamy w dużych miastach lub miejscach, w których często poruszamy się na terenach zapylonych, możemy wymieniać filtr jeszcze częściej, na przykład co pół roku. Pamiętajmy, że przy takich naprawach również pomoc drogowa Rembertów zawsze jest w stanie pomóc kierowcy.

Czy filtr powietrza w aucie ma wpływ na osiągi?

Samochodowe filtry powietrza są przeznaczone przede wszystkim do usuwania brudu i kurzu z dopływu powietrza do samochodu. Filtry zapobiegają również przedostawaniu się szkodliwych cząstek do silnika samochodu, dzięki czemu silnik pracuje płynnie. Wiele osób uważa, że samochodowe filtry powietrza wpływają na wydajność ich samochodów. Uważają też, że wymiana filtra sprawia, że ich samochody jeżdżą lepiej. Istnieje kilka mitów dotyczących samochodowych filtrów powietrza i właśnie o tym powinieneś wiedzieć. Jeżeli wezwiecie lawetę z ubezpieczenia to również w takich sytuacjach można udać się do serwisu celem wymiany filtra powietrza.

Większość ludzi uważa, że samochodowe filtry powietrza wpływają na osiągi samochodu. Uważają, że filtry powietrza zmniejszają moc i powodują złe działanie silników. Dzieje się tak, ponieważ ludzie myślą, że filtry powietrza zmniejszają moc, zmniejszając zużycie paliwa i zmniejszając wydajność silnika. Jednak większość z tych wierzeń opiera się na starych mitach. W XIX wieku ludzie wierzyli, że samochodowe filtry powietrza zmniejszają moc silnika, zmniejszając zużycie paliwa i zmniejszając wydajność silnika. Jednak współczesna nauka pokazuje, że te przekonania są fałszywe. Współczesne testy obrazują, że filtry powietrza w samochodach w ogóle nie zmniejszają wydajności silnika.

Filtr powierza – Podsumowanie

Filtry powietrza to przede wszystkim jedne z najważniejszych części eksploatacyjnych stosowanych w pojazdach samochodowych. Oprócz filtrów oleju, a także paliwa są głównym elementem, który znacząco wpływa na poprawną pracę silnika samochodu. Ich najważniejszym zadaniem jest oczyszczenie powietrza dostarczanego do silnika.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *