Awaryjne otwieranie i uruchamianie samochodu- poradnik

stojące auto na poboczu z podniesioną maską

Post dodany: w kategorii: porady.

Jadąc na zakupy, na wycieczkę czy w odwiedziny do rodziny nigdy nie zabieramy ze sobą kluczyków zapasowych do naszego auta. W takim razie co zrobić jeśli zatrzaśniemy je w samochodzie? Jak powinniśmy zachować się, gdy rozładuje nam się samochód, a do domu jeszcze daleka droga? Mamy na to kilka sposobów.

Spotykamy się czasami z problemem odpalenia samochodu. Niska temperatura czy rozładowany akumulator często są przyczyną problemów z odpaleniem. Co zrobić jeśli auto nie chce działać? Wezwij pomoc drogową lub naładuj akumulator samodzielnie. A jeśli zatrzaśniesz kluczyki w samochodzie nie rozbijaj szyby. Wezwij fachowców, a unikniesz kosztów naprawy auta.

Awaryjne otwieranie samochodu

Każdy samochód ma swój unikalny zamek. Żaden kluczyk nie pozwoli Nam otworzyć innego auta. Zatem co zrobić w przypadku, gdy zatrzaśniemy kluczyki wewnątrz auta? Najprostszym rozwiązaniem jest wezwać pomoc drogową, która specjalizuje się w awaryjnym otwieraniu samochodów. Pamiętaj też, aby zawsze mieć przy sobie dowód rejestracyjny pojazdu, który umożliwi specjalistom zweryfikowanie czy jesteś właścicielem auta, które właśnie zamierzają otworzyć. Dlatego tak ważne jest, aby dokumentów od pojazdu ani dokumentów stwierdzających naszą tożsamość nie pozostawiać w aucie.

Jeśli wezwiemy specjalistę, który zajmuje się awaryjnym otwieraniem samochodów możemy być pewni, że nie narazi nas to na dodatkowe koszty. Wybicie szyby to najprostszy sposób dostania się do pojazdu, gdy nie posiadamy kluczy zapasowych. Jednak takie rozwiązanie kończy się wysokim kosztem wstawienia nowej szyby. Specjalista natomiast zrobi to w sposób, który nie spowoduje uszkodzeń samochodu.

dłoń trzymająca kluczyk na tle auta
Shares
  • https://www.facebook.com/drogowipomocnicy/
  • https://plus.google.com/100441567854352651964

Pamiętaj, aby nigdy nie zostawiać kluczyków w samochodzie

Awaryjne otwieranie zamków w samochodzie za pomocą narzędzi ślusarskich

Jedną z metod używanych przez specjalistów jest metoda “złodziejska”. Nazywana jest ona tak, dlatego, że wielu złodziei kradnąc samochody używa właśnie narzędzi ślusarskich do otworzenia pojazdu.

Trudniej jednak otworzyć zamki ryglowane, ponieważ posiadają one podwójne zabezpieczenie. Koszt otworzenia pojazdu z takim zamkiem jest nieco wyższy niż zwykły zamek.

Specjaliści używają często tej metody, gdyż jest ona bezinwazyjna. Nie grozi nam uszkodzenie karoserii, uszczelek czy zamka. Doświadczenie fachowca pozwala nam zaoszczędzić pieniądze, gdyż nie będziemy musieli wstawiać nowej szyby, wymieniać zamka w samochodzie czy malować uszkodzonego elementu karoserii. Jedyne opłaty jakie będziemy musieli ponieść to koszt usługi. Jak wysoki jest? W zależności od tego jakie auto posiadamy i jaki zamek znajduje się w drzwiach.

Awaryjne otwieranie drzwi przy pomocy poduszki hydraulicznej i przyssawki

Metoda ta polega na odciągnięciu drzwi za pomocą przyssawki. Dzięki temu tworzy się szczelina, w którą można włożyć poduszkę hydrauliczną. Następnie poduszkę tę pompuje się, aby rozszczelniła ona samochód. W ten sposób przez powstałą szczelinę można wprowadzić haczyk i spróbować otworzyć auto od środka. Zadanie to wymaga jednak nie lada precyzji. Jeśli jednak otworzenie drzwi jest niemożliwe można spróbować złapać kluczyki i wyciągnąć je przez szczelinę.

Metoda ta jeśli nie jest wykonywana przez doświadczonego fachowca może skutkować uszkodzeniem pojazdu. Zatem czy warto robić to samodzielnie i narażać się niepotrzebnie na dodatkowe koszty związane z naprawą? Lepiej wezwij pomoc drogową, a fachowiec zrobi to zaledwie w kilka minut.

Awaryjne otwieranie drzwi- ile kosztuje

W zależności od tego jakie auto posiadamy ceny jego otwierania mogą wahać się do kilkuset złotych. Nowe pojazdy posiadają większe zabezpieczenia np. poprzez ryglowany zamek co staje się trudne nawet dla fachowca i jest o wiele bardziej czasochłonne. Koszt takiego otwierania pojazdu może wynosić około 100- nawet 600 zł. Warto jednak pamiętać, że lepiej jest zapłacić 100-200 zł niż wybijać szybę w aucie, a potem jechać do mechanika, który za szybę weźmie 200 zł plus oczywiście naprawa. Warto zatem wziąć telefon do ręki i zadzwonić do firmy świadczącej usługi awaryjnego otwierania drzwi.

Warto także zapoznać się z naszym ubezpieczeniem samochodu. Wiele firm assistance posiada w swojej ofercie awaryjne otwieranie samochodu. Skoro płacimy za ubezpieczenie to taką usługę możemy mieć w pakiecie.

Awaryjne uruchamianie samochodu

Każdy samochód ma prawo od czasu do czasu odmówić posłuszeństwa i nie reagować na Nasze odpalenie silnika. Istnieje wiele przyczyn. które się do tego przyczyniają- niska temperatura, wiek akumulatora, włączona lampka w samochodzie lub źle domknięte drzwi. W takich przypadkach warto poprosić o pomoc innego kierowcę, który użyczy nam swój samochód, aby podłączyć klemy/ kable rozruchowe do swojego akumulatora. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości warto wezwać pomoc drogową, która profesjonalnie sprawdzi co jest przyczyną nieodpalenia silnika i szybko usunie tą usterkę. Fachowcom zajmie to tylko kilka minut.

kable rozruchowe podłączone do akumulatora
Shares
  • https://www.facebook.com/drogowipomocnicy/
  • https://plus.google.com/100441567854352651964

Prawidłowe podłączenie akumulatora to połowa sukcesu

Kable rozruchowe- jak podłączyć

Najczęściej problem z odpaleniem samochodu spotyka Nas zimą. Niska temperatura sprawia, że akumulator zużywa więcej prądu niż w okresie zimowym. Związane jest to głównie z potrzebą ogrzania samochodu i rozgrzania silnika.

Jeśli chcesz uruchomić samochód samodzielnie przy użyciu kabli rozruchowych pamiętaj jak robić to dobrze, aby uniknąć przykrych sytuacji. Najważniejsze jest to, aby mieć do czego podłączyć kable więc w tym celu porozmawiaj z innym kierowcą, aby pozwolił Ci naładować akumulator pobierając energię ze swojego.

Pamiętaj:

  • czerwony kabel podłącz do dodatnich biegunów akumulatorów
  • w trakcie uruchamiania auta nie dodawaj gazu do drugiego pojazdu
  • uważaj na iskry- mogą one nawet doprowadzić do wybuchu samochodu
kable rozruchowe
Shares
  • https://www.facebook.com/drogowipomocnicy/
  • https://plus.google.com/100441567854352651964

W każdym bagażniku powinny znajdować się kable rozruchowe. A Ty masz swoje? 

Szczególnie zimą warto wozić ze sobą kable rozruchowe. Nigdy nie wiadomo kiedy mogą się przydać Nam, lub innemu kierowcy. Jeśli nie masz kabli, lub nie wiesz jak samodzielnie naładować akumulator od innego pojazdu wezwij pomoc drogową. Fachowcy w szybki sposób naładują Twój samochód. Problem pojawia się przy silnikach diesla, gdyż potrzebują one więcej mocy do odpalenia.

 

Firma Drogowi Pomocnicy z Warszawy zajmuje się awaryjnym otwieraniem pojazdów, odpalaniem samochodów a także dowozem paliwa czy wymianą koła. Jeśli jednak auta nie da się odpalić, lub jego szybka naprawa staje się niemożliwa oferujemy także holowanie pojazdu lub transport na lawecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *