Jakie auto warto teraz kupić?

Przekazanie kluczyków samochodowych w salonie

Post dodany: w kategorii: porady.

W dzisiejszych czasach często nie wyobrażamy sobie życia bez samochodu. Coraz częściej zdarza się, że auto jest nam potrzebne praktycznie na każdym kroku. Zatem jaki pojazd warto kupić?

Nowe auta coraz bardziej popularne

Jak wynika z przeprowadzonych w ostatnim czasie badań, coraz więcej osób decyduje się na zakup nowych aut. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, iż w porównaniu z latami ubiegłymi, tego typu maszyny stają się coraz tańsze. Ponadto nasze pensje rosną, tym samym możemy sobie pozwolić na zakup nowego auta. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, ponieważ decydując się na nowy model mamy pewność, iż będzie to auto choć przez jakiś czas bezawaryjne. Nawet w przypadku jakiejkolwiek awarii nasz samochód przed pewien okres czasu jest objęty specjalną gwarancją, dzięki temu możemy naprawić go na podstawie właśnie tego dokumentu, często bezpłatnie. Możemy również zainstalować się w nim wiele nowości technicznych zwiększających wygodę, a przeze wszystkim bezpieczeństwo.

Zdecydowanie jest to bardzo duże ułatwienie dla wielu kierowców. Kupując nowe auto mamy także pewność, że jest ono w pełni sprawne. Żaden poprzedni właściciel nie ukrył przed nami wad tego pojazdu i tym samym podczas jazdy nim możemy czuć się w pełni komfortowo. Ponadto jego stan techniczny w dużej mierze uzależniony jest od tego, w jaki sposób będziemy się opiekować naszym autem oraz jak będzie wyglądała jego codzienna eksploatacja. Niestety w przypadku auta używanego nie mamy takiej możliwości, ponieważ ktoś przed nami już przez kilka lat wpływał na wygląd oraz na działanie tego pojazdu.

Choć zakup nowego auta może wydawać się bardzo korzystny musimy mieć świadomość, że jeżeli kupujemy auto nowe, jego cena nie będzie taka niska w porównaniu z pojazdem używanym. Jak już wcześniej wspomniano ceny są obecnie bardziej przystępne, niż przykładowo kilka lat temu, jednak nadal są wysokie. Inwestując taką dużą sumę pieniędzy w pojazd musimy wiedzieć również, że nowe auto bardzo szybko traci na wartości. Dlatego jeżeli chcemy jeszcze na tym coś zyskać, powinniśmy taki pojazd sprzedać do roku od jego zakupu. Najlepiej również, aby auto nie miało zbyt dużego przebiegu.

 

Nowe modele samochodów na wystawie, parking wielopoziomowy

Używane auta wciąż w cenie

Z tego powodu coraz więcej osób decyduje się na zakup aut używanych. Obecnie na rynku można ich znaleźć bardzo wiele, ponieważ nie wszystkich też stać na auto wprost z salonu. Powinniśmy pamiętać, że używane auto można zakupić już nawet za tysiąc lub też dwa tysiące złotych. Nie jest to cena zbyt wysoka, dlatego na taki pojazd może sobie pozwolić praktycznie każdy z nas. Ponadto wybór takich aut na rynku jest naprawdę duży. Bardzo często zdarza się również, że są one sprowadzane zza granicy. Z pewnością jest to bardzo dobre rozwiązanie w szczególności dla początkującego kierowcy. Coraz częściej zdarza się, że takie auto może być nieco porysowane i taka osoba, która dopiero nabiera doświadczenia w przypadku, gdy podczas parkowania uszkodzi taki pojazd nie będzie zbyt stratna. Gdy mamy zupełnie nowe auto bardziej się tym stresujemy. Ponadto naprawa u lakiernika jest jeszcze droższa, niż w przypadku starszego modelu.

Jednak auta używane posiadają też pewne wady. Powinniśmy pamiętać o tym, że decydując się na ich zakup musimy liczyć się z tym, iż jeżeli nie jesteśmy zbyt doświadczeni w temacie może okazać się, że pojazd był po wypadku lub też ma przekręcony licznik. Oznacza to, że w rzeczywistości może mieć przejechanych znacznie więcej kilometrów, niż przykładowo informował nas o tym jego sprzedawca. Taki pojazd może być również bardzo awaryjny. Jest to często nie do przewidzenia, ponieważ wiele wad pojazdu może dopiero wyjść w trakcie jego eksploatacji. W szczególności bardzo poważne problemy możemy mieć z autami już kilkunastoletnimi. Czasem może okazać się, że uszkodzenie lub usterka jest na tyle poważna, iż naprawa takiego pojazdu jest po prostu nieopłacalna i lepiej kupić nowy model.

 

Parking w mieście z używanymi samochodami

Jaka marka jest najlepsza?

Bardzo wielu kierowców w szczególności tych początkujących coraz częściej zastanawia się, jaka marka jest najlepsza. W jaki model samochodu warto zainwestować, jeżeli chcemy mieć pewność, iż wybrane auto będzie bezawaryjne.

Zdecydowanie nie ma takiego modelu, który zagwarantowałby nam bezawaryjność naszego pojazdu. Bardzo dobrymi autami są między innymi marka Audi, BMW lub też Ford, a także Mercedes. Coraz więcej osób kupujących auta nowe, decyduje się właśnie na takie modele. Z kolei w przypadku pojazdów w szczególności używanych, coraz większą popularnością cieszą się między innymi Fiat oraz Skody. To właśnie do tych modeli części są jedne z najtańszych na rynku. Z tego powodu wiele osób decyduje się na inwestycje właśnie w te marki. Poszukując wymarzonego modelu właśnie warto poszukać w internecie, ile mogą kosztować przykładowe części oraz czy dostępne są ich zamienniki. Z pewnością podczas naprawy będzie to bardzo istotne.

Obecnie na rynku można znaleźć bardzo wiele różnorodnych aut. Jest to przede wszystkim spowodowane tym, iż praktycznie każdy z nas w dzisiejszych czasach porusza się właśnie tym pojazdem. Ze względu na to coraz częściej po prostu nie wyobrażamy sobie bez niego życia. Wbrew pozorom jego zakup nie jest taki trudny, jednak w szczególności jeżeli decydujemy się na zakup używanego samochodu. Zdecydowanie powinniśmy pamiętać o tym, że może okazać się bardzo awaryjnym modelem. Choć jeszcze kilkanaście lat temu wielu mechaników uważało, iż zakup samochodu, którego marka zaczyna się na literę „f” jest nieopłacalny, obecnie to się zmienia. Ciężko jest znaleźć idealny model, ponieważ koncerny coraz częściej prześcigają się i auta tak naprawdę są to siebie bardzo podobne.

 

Wybór pojazdu, osobówka z kluczami w zasięgu ręki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *